Home / Microcontrollers / PIC24FV32KA304T-I/ML
PIC24FV32KA304T-I/ML
Microchip Technology
Product No:
PIC24FV32KA304T-I/ML
Package:
44-QFN (8x8)
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 32MHz
Series PIC® XLP™ 24F
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 38
Core Processor PIC
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 16x12b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC24FV32KA304
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V