Home / Microcontrollers / PIC32MX320F128LT-80I/BG
PIC32MX320F128LT-80I/BG
Microchip Technology
Product No:
PIC32MX320F128LT-80I/BG
Package:
121-TFBGA (10x10)
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 121TFBGA
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 80MHz
Series PIC® 32MX
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 16K x 8
Core Size 32-Bit Single-Core
EEPROM Size -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Core Processor MIPS32® M4K™
Package / Case 121-TFBGA
Product Status Active
Data Converters A/D 16x10b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC32MX320
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 121-TFBGA (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V