
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PIKD 2,5/L/L/N GR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
END PLATEORANGE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9255
6.9255
10
5.27535
52.7535
25
4.94152
123.538
50
4.39242
219.621
100
4.29704
429.704
250
3.96283
990.7075
500
3.580854
1790.427
1000
3.175024
3175.024
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | PIKD |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 3; 1 Grounded |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Base Product Number | PIKD |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |