
Taiyo Yuden
Product No:
PMK063EBJ475MP-F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7UF 2.5V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.19855
1.9855
50
0.1387
6.935
100
0.118845
11.8845
500
0.089167
44.5835
1000
0.075288
75.288
2500
0.071326
178.315
5000
0.067364
336.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 2.5V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | PMK063E |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |