
Nexperia USA Inc.
Product No:
PMST6428,135
Manufacturer:
Package:
SOT-323
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 50V 0.1A SOT323
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.1919
1.919
100
0.101745
10.1745
500
0.066918
33.459
1000
0.045505
45.505
2000
0.04105
82.1
5000
0.035692
178.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power - Max | 200 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | PMST6428 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 700MHz |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 100µA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |