
YAGEO
Product No:
PNP1WVJR-52-100R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.3876
3.876
25
0.29488
7.372
50
0.21907
10.9535
100
0.162925
16.2925
250
0.137636
34.409
500
0.117971
58.9855
1000
0.089889
89.889
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PNPV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |