
YAGEO
Product No:
PNP300JR-73-0R18
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.18 OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3382
3.382
25
0.2641
6.6025
50
0.22344
11.172
100
0.176035
17.6035
250
0.14896
37.24
500
0.121866
60.933
1000
0.094782
94.782
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PNP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 180 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |