
YAGEO
Product No:
PNP3WVJR-73-100R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.361
3.61
25
0.28158
7.0395
50
0.23826
11.913
100
0.187815
18.7815
250
0.158878
39.7195
500
0.129998
64.999
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PNPV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |