
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
PR01000109103JR500
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 910K OHM 1W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.2109
2.109
25
0.15352
3.838
50
0.11134
5.567
100
0.082555
8.2555
250
0.063308
15.827
500
0.049894
24.947
1000
0.034542
34.542
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | PR01 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 910 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |