
YAGEO
Product No:
PR2010FKE070R025Z
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1/2W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.82555
8.2555
25
0.75886
18.9715
50
0.69217
34.6085
100
0.59907
59.907
250
0.505856
126.464
500
0.42598
212.99
1000
0.354103
354.103
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 25 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.201" L x 0.100" W (5.10mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |