
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PRK 1,5/2A GR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED THRU TB PUSH-INGREY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.691
1.691
10
1.28155
12.8155
25
1.18788
29.697
50
1.06799
53.3995
100
1.042055
104.2055
250
0.911772
227.943
500
0.833606
416.803
1000
0.755459
755.459
5000
0.664288
3321.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | PRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |