
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PRK 2,5/2A BU
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED THRU TB PUSH-INBLUE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9475
1.9475
10
1.47535
14.7535
25
1.36724
34.181
50
1.2293
61.465
100
1.199375
119.9375
250
1.049446
262.3615
500
0.9595
479.75
1000
0.869544
869.544
5000
0.764598
3822.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | PRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |