
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PRK 4/3A GR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED THRU TB PUSH-INGREY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.907
2.907
10
2.21825
22.1825
25
2.07746
51.9365
50
1.84661
92.3305
100
1.80652
180.652
250
1.666034
416.5085
500
1.505446
752.723
1000
1.334836
1334.836
5000
1.254551
6272.755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | PRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-21 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |