
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PRK 6/3A OG
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED THRU TB PUSH-INORANGE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6645
4.6645
10
3.55205
35.5205
25
3.3269
83.1725
50
2.95716
147.858
100
2.89294
289.294
250
2.667904
666.976
500
2.410739
1205.3695
1000
2.137528
2137.528
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Orange |
| Series | PRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |