
Conta-Clip, Inc.
Product No:
PRKD 2,5 OG
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DBLLEVEL TB PUSH-INORANGE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.484
4.484
10
3.42
34.2
25
3.20378
80.0945
50
2.84772
142.386
100
2.78578
278.578
250
2.569142
642.2855
500
2.321515
1160.7575
1000
2.058403
2058.403
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Type | Feed Through |
| Color | Orange |
| Series | PRK |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 22 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |