PTHF25-50SM
API Delevan Inc.
Product No:
PTHF25-50SM
Description:
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 25 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core High Saturation
Size / Dimension 0.700" L x 0.670" W (17.78mm x 17.02mm)
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Current Rating (Amps) 5.2 A
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature -
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz