PVA100N6RQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVA100N6RQ
Description:
PVA SERIES: 100MM ARRAY - RECEIV
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series PVA
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Green LED
Response Time 20ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Cable with Connector
Ingress Protection NEMA 2, IP62
Base Product Number PVA100
Output Configuration NPN
Operating Temperature 0°C ~ 50°C