PVA225P6
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVA225P6
Description:
PVA SERIES: 225MM ARRAY PAIR - E
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series PVA
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Green LED
Response Time 40ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 2, IP62
Base Product Number PVA225
Output Configuration PNP
Operating Temperature 0°C ~ 50°C