PVA375P6EQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVA375P6EQ
Description:
NOPVA SERIES: 375MM ARRAY - EMIT
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series PVA
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Green LED
Response Time 64ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 2, IP62
Output Configuration PNP
Operating Temperature 0°C ~ 50°C