PVA375P6EQ-14693
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVA375P6EQ-14693
Description:
PVA SERIES: 375 MM ARRAY - EMITT
Series PVA
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 2, IEC IP62
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature 0°C ~ 50°C