PVA375P6Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVA375P6Q
Description:
PHOTO SEN 375MM PAIR 2M PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series PVA
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Cable with Connector
Ingress Protection NEMA 2, IP62
Base Product Number PVA375
Output Configuration PNP
Operating Temperature 0°C ~ 50°C