PVL225PQ-91541
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVL225PQ-91541
Description:
PVL ARRAY SERIES: 225 MM LENGTH;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series PVL
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source -
Response Time 2ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type -
Sensing Distance 4.9' (1.50m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP50
Output Configuration PNP-NO
Operating Temperature 0°C ~ 50°C