PVL500PQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
PVL500PQ
Description:
PVL ARRAY SERIES: 500 MM LENGTH;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series PVL
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source -
Response Time 2ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type -
Sensing Distance 4.9' (1.50m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V