Q-0L0550008.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0L0550008.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-TNC PLUG-PLG 29.53"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Black
Style BNC to TNC
Length 29.53" (750.00mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-58
1st Connector BNC Plug
2nd Connector TNC Plug
Product Status Active
Frequency - Max 4 GHz
Overall Impedance 50 Ohms