Q-2I03B0005001F
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-2I03B0005001F
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-NTYPE PLUG-PLUG 12"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style SMA to N-Type
Length 12.00" (304.80mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector SMA Plug
2nd Connector N-Type Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number Q-2I03B0
Connector Impedance 50 Ohms