Q-2P00V00050.5M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-2P00V00050.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY HDBNC-SMA PL-JK 19.69"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style HD-BNC to SMA
Length 19.69" (500.00mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector HD-BNC Plug
2nd Connector SMA Jack, Right Angle
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-2P00V0
Connector Impedance 50 Ohms