Q-2P01I0005009I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-2P01I0005009I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-MMCX JACK-JACK 9"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style SMA to MMCX
Length 9.000" (228.60mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector SMA Jack, Right Angle
2nd Connector MMCX Jack
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Female
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-2P01I0
Connector Impedance 50 Ohms