Q-6801Q0005003I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6801Q0005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-MMCX PLUG-PLUG 3"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style RP-SMA to MMCX
Length 3.000" (76.20mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector RP-SMA Plug
2nd Connector MMCX Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Female
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number Q-6801Q0
Connector Impedance 50 Ohms