Q-7100J0005003I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7100J0005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-BNC JACK-PLUG 3"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style RP-SMA to BNC
Length 3.000" (76.20mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector BNC Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number Q-7100J0
Connector Impedance 50 Ohms