Q-7100Q0005009I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7100Q0005009I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-HDBNC JCK-JCK 9"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style RP-SMA to HD-BNC
Length 9.000" (228.60mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector HD-BNC Jack
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-7100Q0
Connector Impedance 50 Ohms