Q-710110005009I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-710110005009I
Description:
CBL ASSY RPSMA-MCX JACK-SCKT 9"
Color Copper
Style RP-SMA to MCX
Length 9.000" (228.60mm)
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector MCX Socket
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-710110
Connector Impedance 50 Ohms