Q-7101F00050.5M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7101F00050.5M
Description:
CBL ASSY RPSMA-MCX JCK-PL 19.69"
Color Copper
Style RP-SMA to MCX
Length 19.69" (500.00mm)
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector MCX Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number Q-7101F0
Connector Impedance 50 Ohms