Q-7101U0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7101U0005006I
Description:
CBL ASSY RPSMA-NTYPE JCK-JCK 6"
Color Copper
Style RP-SMA to N-Type
Length 6.000" (152.40mm)
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector N-Type Jack
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-7101U0
Connector Impedance 50 Ohms