Q-710440005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-710440005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-SMP JACK-PLUG 6"
User Guide
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style RP-SMA to SMP
Length 6.000" (152.40mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector RP-SMA Jack
2nd Connector SMP Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Base Product Number Q-710440
Connector Impedance 50 Ohms