Q10AP6DQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q10AP6DQ
Description:
Q10 SERIES: DIFFUSE; RANGE: 0.5
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q10
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C