Q10AP6RQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q10AP6RQ
Description:
Q10 SERIES: RECEIVER; RANGE: 1.8
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q10
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 8ms, 4ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 70.866" (1.8m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP54, NEMA 5
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C