Q12AB6FF30Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q12AB6FF30Q
Description:
PHOTO SEN 30MM LO BIPOLAR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q12
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 700µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC IP67
Base Product Number Q12AB6
Output Configuration NPN/PNP - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C