Q12AB6FF50 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q12AB6FF50 W/30
Description:
WORLD-BEAM Q12 SERIES: FIXED-FIE
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q12
Package Bulk
Cable Length 354.331" (9000.00mm)
Light Source Red (640nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -20°C ~ 55°C