Q12AB6FF50Q5-19385
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q12AB6FF50Q5-19385
Description:
Q12AB6FF50Q5-19385, 21 INCH (53
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q12
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Red (640nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -20°C ~ 55°C