Q12AB6FF50Q5-93860
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q12AB6FF50Q5-93860
Description:
WORLD-BEAM Q12 SERIES: FIXED-FIE
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q12
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Red (640nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN/PNP - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C