Q20PFF150Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q20PFF150Q
Series Q20
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (655nm)
Response Time 800µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number Q20P
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 60°C