Q25AW3FF100Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q25AW3FF100Q1
Description:
EZ-BEAM Q25 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q25
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 20 ~ 250 VAC
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69K
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -40°C ~ 70°C