Q25SN6FF100
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q25SN6FF100
Description:
EZ-BEAM Q25 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q25
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C