Q25SN6FF50QP-71107
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q25SN6FF50QP-71107
Description:
Q25SN6FF50QP-71107 200MM PGTL BE
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q25
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C