Q25SP6FF100
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q25SP6FF100
Description:
EZ-BEAM Q25 SERIES: FIXED FIELD<
Payment:
In Stock : 4
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number Q25SP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C