Q25SP6FF100Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q25SP6FF100Q
Description:
PHOTO SEN EMITTER FIXED 100MM
Payment:
In Stock : 8
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Reflective
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number Q25SP6
Output Configuration PNP
Operating Temperature -40°C ~ 70°C