Q2XRNLAF100-2M
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q2XRNLAF100-2M
Description:
SENSOR, ADJ FLD, 100MM, 10-30VDC
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (680nm)
Sensing Distance 0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON
Operating Temperature -25°C ~ 50°C