Q2XRNLAF100-Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q2XRNLAF100-Q3
Description:
SENSOR, ADJ FLD, 100MM, 10-30VDC
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (680nm)
Sensing Distance 0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON
Operating Temperature -25°C ~ 50°C