Q2XRPLAF100-Q3
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q2XRPLAF100-Q3
Description:
SENSOR, ADJ FLD, 100MM, 10-30VDC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q2X
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (680nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable, 3-Turn Potentiometer
Sensing Distance 0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP67
Output Configuration PNP - Dark-ON
Operating Temperature -25°C ~ 50°C