Q3XTBLD200-Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q3XTBLD200-Q8
Description:
PHOTO SEN LASER 2OOMM BIPOLAR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q3X
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 250µs
Product Status Active
Sensing Method Diffuse, Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC IP67, IEC IP68,IEC IP69K
Base Product Number Q3XTBLD
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C